Zalinkuj stránku v:
Google Google Digg Digg reddit reddit Přidat.eu Přidat.eu

Česká geologická služba – sekce Mapy

PřihlášeníPřihlášení
Nahrávám
Úvod > Mapy > Mapy on-line

Mapy on-line

Zobrazení digitálních geovědních map s legendou prostřednictvím internetu je dlouhodobě jedním z klíčových požadavků uživatelů geologických a aplikovaných geovědních dat. Nespornou výhodou tohoto řešení je zobrazení map v jakoukoli denní dobu zdarma a z pohodlí Vašeho domova.

Česká geologická služba spustila první verzi svého mapového serveru již v roce 2003 a od té doby průběžně pracuje na rozšiřování nabízených mapových aplikací a služeb (Esri ArcGIS Server služby, WMS služby, stahovací služby - viz níže). Online přístup ke geologickým a aplikovaným mapám prostřednictvím služeb mapového serveru umožňuje například vyhledání geologické stavby území, tisk vybrané mapy oblasti s legendou i s podkladovou základní topografickou mapou, nebo vyhledávání map v Digitálním archivu.

Díky využití neustále se rozvíjejících mezinárodních standardů pro sdílení dat je uživatelům umožněn přístup ke geovědním datům také formou WMS služeb - tímto způsobem můžete využít naše data ve Vašem informačním systému spolu s vlastními, lokálně uloženými daty.

Vybrané datové sady si můžete také stáhnout pomocí jednoho z typů stahovací služby.

Aktuality

ikonka odkazů Odkazy
Geologické zajímavosti ČR
ikona Databáze ČGS
ikona Geologické lokality
ikonka kontaktůKontakty
Česká geologická služba
Leitnerova 204/22
602 00 Brno
tel.: +420543429220
zuzana.krejci@geologycz
Česká geologická služba
Klárov 131/3
118 21 Praha 1
tel.: +420257089434
lucie.kondrova@geologycz